صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی
چند در صد مردم اضافه وزن دارند؟
21-05-2016 14:59


 معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و‌ آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر، 35 درصد از سرطان ها به دلیل چاقی و کبد چرب رخ می‌دهد.
رضا ملک‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه کنگره بین المللی سرطان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی اظهار داشت: به طور کلی شیوع سرطان در جهان به ویژه در میان جوانان یک معضل است و تفاوت زیادی در بین آمار های به دست آمده از کشور های مختلف وجود ندارد. بررسی های اخیر گویای رشد سرطان کلون در میان جوانان بین سنین 20 تا 34 ساله آمریکا است.
وی ادامه داد: در کشور ما نیز به دلیل تغییر سبک زندگی شاهد رشد سرطان کلون هستیم چنان که امروزه 20 درصد موارد ابتلا به سرطان کولون در سنین زیر 40 سال اتفاق می افتد.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و‌ آموزش پزشکی در سخنان خود با موضوع شیوع سرطان کولورکتال افزود: بار مادی و معنوی این بیماری در جهان انکار‌ناپذیر است. چرا که این عارضه سومین سرطان رایج در مردان و دومین سرطان در میان زنان به شمار می آید. براساس آمار سالانه 600 هزار نفر به دلیل این بیماری جان می‌دهند.
ملک زاده در ادامه با اشاره ‌به رشد فناوری‌ها و تجهیزات درمانی، افق روشنی را برای تشخیص به موقع و بهبود کیفیت درمان پیش‌بینی کرد و گفت: در سال‌های اخیر آگاهی و دانش ما نسبت به این بیماری افزایش داشته است، اما باید توجه داشت پیش از تاکید بر مباحث درمانی باید بر پیشگیری و اصلاح سبک زندگی تمرکز کرد.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و‌ آموزش پزشکی ادامه داد: 35 درصد از سرطان‌ها به دلیل چاقی و کبد چرب اتفاق می‌افتد چرا که مردم ما بیش از نیاز خود غذا می‌خورند و کالری بیش از نیاز بدن دریافت می‌کنند‌. از این رو چاقی در 40 سال گذشته 4 برابر شده و در حال حاضر 64 درصد مردم اضافه وزن دارند.
منبع: خبرگزاری تسنیم