صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی
اگر متحد نشویم حلبچه های جدیدی را رقم خواهند زد
زکریا یاپیجی اغلو دبیر کل حزب مطالبه آزاد در سخنرانی که در سالگرد قتل عام حلبچه ایراد کرد، گفت: اگر متحد نشویم، قتل عام های جدیدی مثل حلبچه را شاهد خواهیم بود.
17-03-2017 16:39


 زکریا یاپیجی اغلو، دبیر کل حزب مطالبه آزاد در برنامه ای که موسوم به "از مستضعفان حلبچه تا مستضعفان امروز" بود و به مناسبت سالگرد قتل عام حلبچه برگزار شد، حضور پیدا کرد. وی در سخنرانی که در این برنامه ایراد کرد، ابتدا از جان باختگان قتل عام حلبچه یاد کرد.
یاچیجی اغلو با تأکید بر اینکه برای آنکه بار دیگر با چنین حوادث تلخی مواجه نشویم، باید همواره از آن یاد کرد، گفت: به طور قطع فراموش کردن حادثه حلبچه ممکن نیست. نه 29 سال، 29 قرن هم بگذرد، دیدن یک عکس از این حادثه نیز آن را همیشه در یادها زنده نگه خواهد داشت.
یاپیجی اغلو با بیان اینکه بعد از حلبچه، امت اسلام شاهد قتل عام های زیادی شده است، اظهار داشت: بعد از حلبچه، قتل عام های زیادی پیش آمد. کشتار های بدتر از آن را هم دیدیم. همین امروز با نگاه به سوریه می بینیم که بیش از 600 هزار نفر جان داده اند. سال ها می گذرد ولی صحنه تغییر نمی کند. قاتل ها هماره سلطه گران جهانی و مزدوران آنها در کشورهای اسلامی هستند. ولی کشته شدگان همواره ما مسلمانان مستضعف هستیم.
یاپیجی اغلو، با دعوت از مسلمانان جهان به اتحاد، گفت: برای پیشگیری مجدد چنین قتل عام ها و عقب نشاندن ظالمان، مسلمانان باید متحد شوند. دوستان و دشمنان خود را به خوبی بشناسند و به یکدیگر کمک کنند. اگر چنین نکنیم، قتل عامی را که در حلبچه شاهدش بودیم، در مناطق اسلامی دیگر تکرار خواهد شد و فتنه همه جای زمین را فرا خواهد گرفت. چاره این است که به اصل خود بازگردیم، ظالم را بشناسیم و در مقابل ظلم با تمام قدرت ایستادگی کنیم و این را با هم انجام دهیم.