صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی
حمله مسلحانه در مجلس و حرم امام خمینی
حملات مسلحانه حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی پس از چند ساعت درگیری پایان یافت. براساس گزارش اورژانس کشور در این حملات 12 نفر جان باخته و 42 نفر نیز مجروح شدند. براساس گزارش های منتشر شده هر 6 مهاجم حملات تهران کشته شده اند. داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
07-06-2017 16:20


 صبح امروز چند فرد مسلح با ورود به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی اقدام به تیراندازی و انجام عملیات انتحاری کردند. افرادی مسلح که به گفته یکی از نمایندگان مجلس 4 نفر بودند حوالی ساعت 10:30 صبح امروز با تیرا601;راد با لباس زنانه وارد ساختمان مجلس شدند.
بعد از اینکه نیروهای امنیتی با افراد مسلح درگیر شدند، یکی از آنها خود را منفجر کرد. با گروگان گیری مهاجمان، درگیری ها چند ساعتی طول کشید ولی در آخر تمامی این افراد به دست نیروهای امنیتی کشته شدند.
در حرم امام خمینی نیز 3 مهاجم به سمت مردم تیر اندازی کردند. یکی از این افراد خود را منفجر کرد. دو نفر دیگر نیز توسط نیروها&0; کشته شدند.
در حرم امام خمینی نیز 3 مهاجم به سمت مردم تیر اندازی کردند. یکی از این افراد خود را منفجر کرد. دو نفر دیگر نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.
دکتر عباس زارع نژاد مشاور وزیر بهداشت و رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا این لحظه 35 مجروح این دو حادثه به بیمارستان‌ منتقل شده اند که 13 تن از مجروحان به بیمارستان سینا، 11 تن به بیمارستان طرفه، 5 تن به بیمارستان امام حسین و 6 تن به بیمارستان هفتم تیر و یک نفر به بیمارستان ضیاییان منتقل شده اند که مجروحان بیمارستان هفتم تیر در حادثه تیراندازی حرم مطهر امام دچار مجروحیت شده اند.