صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی
روسیه: ی.پ.گ و دعاش توافق کردند
ژنرال سرگئی سورویکین فرمانده نیروهای روسیه در سوریه اعلام کرد: ائتلاف آمریکایی و حزب «اتحاد نیروهای دمکراتیک» با داعش زد و بند پنهانی کرده اند.
10-06-2017 16:17


 فرمانده نیرو‌های روسیه مستقر در سوریه طی نشستی در مسکو اعلام کرد: داعشی ها بدون جنگ با ائتلاف آمریکایی و حزب «اتحاد نیروهای دمکراتیک» مناطق مسکونی تحت اشغال خود در سوریه را به آنها واگذار می کنند.
خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و حزب اتحاد نیروهای دموکراتیک سوریه (که ستون فقرات آن را گروههای شبه نظامی پ.ک.ک/ ی.پ.گ تشکیل می دهد) به جای نابودی داعش، سعی دارند با جلب توافق رهبران سایر گروهها در منطقه، امکان عقب نشینی بدون درگیری اعضای این گروه از رقه فراهم کنند.
وی ادامه داد: ائتلاف آمریکایی و متحدانش به جای نابودی داعشی ها در زد وبند با سرکردگان داعش، مناطق تحت اشغال آنها را می گیرند و سپس آنها عازم مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه می شوند.
ژنرال سورویکین ادامه داد: در نتیجه این زد و بند، داعشی ها از محدوده های تحت تصرف به مناطق دیگری عقب نشینی می کنند و از طرف دیگر، برخی سازمان‌های رسانه‌ای با پخش این اخبار که گویا در رقه درگیری های شدیدی با داعش جریان دارد، جامعه بین المللی را فریب می دهند.
فرمانده نیروهای روسیه گفت: از این اقدامات ائتلاف آمریکایی چنین برداشت می شود که آنها تحت پوشش مبارزه با تروریسم بین المللی در سوریه از داعش برای مقابله با ارتش سوریه استفاده می کنند.
بر اساس اطلاعات موثق، داعش از اوایل ماه ژوئن امسال با نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه به توافق رسیدند و مناطق التادیا و الحمام واقع در 19 کیلومتر جنوب غربی رقه را بدون درگیری ترک کرده و به سوی تدمر عقب نشینی کردند.