صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی
شولتس: آلمان کشوری نیست که هر تحقیری را از جانب آنکارا بپذیرد
مارتین شولتس نامزد انتخابان پارلمانی آلمان در انتقاد از هشدار ترکیه در زمینه سفر اتباع این کشور به آلمان، گفت که کشورش نمی تواند این مواضع تحقیر‌آمیز از ترکیه را بپذیرد.
10-09-2017 17:14


 مارتین شولتس رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان به اقدام ترکیه مبنی بر هشدار دادن به اتباع این کشور در زمینه سفر به آلمان واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری آلمان، مارتین رقیب آنگلا مرکل در انتخابات پارلمانی آتی، در جریان صحبت های انتخاباتی خود به شدت از اقدام آلمان انتقاد کرد و گفت که از این وضعیت بسیار ناخرسند است.
وی افزود: روابط میان آلمان و ترکیه نباید اینچنین ادامه یابد. آلمان کشوری نیست که هر گونه تحقیری را از جانب آنکارا بپذیرد.
این در شرایطی است که دولت آلمان از موضع‌گیری در این زمینه خودداری کرده است.
وزارت خارجه ترکیه روز شنبه با صدور بیانیه ای به شهروندان خود در آلمان و کسانی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند، هشداری جدی صادر کرد.
در این بیانیه نسبت به آزارهای نژادپرستانه و بیگانه‌هراسی از سوی برخی گروه‌های تندرو آلمانی، به اتباع ترکیه‌ای هشدار داده شده است. وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد: به اتباع خود در آلمان یا کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه می‌کنیم ضمن حفظ خونسردی، از بحث‌های سیاسی اجتناب کنند.
این بیانیه همچنین با هشدار درباره احتمال برگزاری راهپیمایی‌هایی از سوی «گروه‌های تروریستی» در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان، از شهروندان ترکیه‌ای خواسته شد از این تجمعات دوری کنند.