صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی

تو دیگه کی هستی اردوغان؟

27-07-2016 13:55


سر همه مملکت و حتی سر امت سلامت باشد. عده ای سعی کردند در 15 جولای در ترکیه کودتا کنند. ولی الحمدلله مردمی که از ساعات اولیه کودتا مرگ را به جان خود خریدند به خیابان ها آمدند و با یک شجاعت بزرگ، کودتا را پایان دادند. مردم نه فقط جلوی این کودتا بلکه جلوی کودتاهای بعدی که در آینده نزدیک برنامه ریزی می شود را نیز گرفتند.
درباره کودتا چیز های زیادی گفته شد، گفته می شود و هنوز خیلی چیزها گفته خواهد شد. این کودتا داستان های زیادی را به دنبال خواهد داشت و برنامه ریزی کودتا، انجام آن و ارتباطات خارجی آن نیز با گذشت زمان نمایان تر خواهد شد.
با وجود تکذیب ارتباط خود با کودتا در گفتگو با آژانس های خبری بین المللی، خیلی راحت می توانیم بگوییم که گروه گولن که به آن گروه تروریستی فتح اللهی نیز گفته می شود در مرکز کودتا قرار داشت. ولی این طرح کودتا به تنهای کار گروه گولن نبود. این، طرحی بود که با همراهی سربازان بلند رتبه مرتبط با آمریکا و اسرائیل انجام شد.
اینکه کودتا، نقشه های الف، ب و ج داشت، چیز مشخصی است. نقشه الف به موفقیت کودتا و نقشه ب به ناموفق بودن آن متمرکز شده بود. برنامه این بود که در صورت ناموفق بودن کودتا، بر بازی بودن آن متمرکز شده و بر این نکته که این برنامه، نقشه ای برای ریاست اردوغان است، تأکید شود. ماشاءالله! چه قدر فرمانده در ارتش هست که برای اردوغان آینده خود را به تباهی بکشاند! تو دیگه کی هستی اردوغان! برای ریاست روند مذاکرات صلح را پایان دادی، به کاندیل(مرکز فرماندهی پ.ک.ک در کوهستان های شمال عراق) دستور دادی و پ.ک.ک یک حرکتی را آغاز کرد، دوباره سلاح به دست گرفت و مذاکرات صلح را پایان داد و درگیری ها را آغاز کرد! برای ریاست خودت داخل ارتش یک برنامه کودتا چیدی، هزاران سرباز بلند رتبه از جمله فرماندهان برای تو می میرند و آینده خود را به تباهی می کشند. شاید بگویید اینها هذیان هایی است که یک دیوانه می گوید ولی این طور نیست. اینها همان نقشه شیطانی ب است که به سیاه نمایی متمرکز شده است. نگویید "کسی باور نمی کند." زیرا در این مملکت افراد زیادی هستند که ذهن و حافظه خود را آلوده کرده اند.
از نقشه ج گفتم. به نظر من به همان اندازه که اردوغان در نقشه الف مورد هدف بود، در این نقشه نیز در مرکز هدف قرار داشت. چون کودتا ناموفق شد، آنها به همراه نقشه ب به دنبال اجرای نقشه ج نیز خواهند رفت. اگر بخواهیم واضح بگوییم، قدرت انجام کودتا را از دست دادند. در وضعیتی نیستند که کودتای دیگری را اجرا کنند که از همان شب اول نیز این قدرت را نداشتند. به همین دلیل فقط عده ای از آنها سعی در انجام کودتا داشتند. آنها هم بخشی از قدرت خود را از دست دادند. از هم اکنون به دنبال ترور اردوغان خواهند بود. خطری که وجود دارد یک کودتا نیست بلکه خطر ترور است.
رفتن مردم به خیابان ها با هدف پیشگیری از کودتا بود و به حمدالله در این هدف موفق شدند. آنکه جلوی ترور اردوغان را می گیرد، مردم نیست، نیروهای امنیتی است. در این راستا، خطر همچنان ادامه دارد، باید بیش از آنکه به فکر ماندن در خیابان ها را بکنیم، باید برای افزایش تدابیر امنیتی اقدام کنیم.
حالا که حرف از رفتن مردم به خیابان ها شده، می خواهم چند کلامی درباره این موضوع بنویسم. به غیر از عده ای که طرفدار کودتا هستند و به غیر از کسانی که منتظر قطعی شدن نتیجه کودتا شدند و در این چند روز به خیابان ها نیامدند، تمام مردم با اقشار مختلف در خیابان ها بودند. افرادی از همه اقشار در خیابان ها بودند. این موضوع ما را خوشحال کرد. زیرا برای اولین بار این همه تفکر مختلف در کنار هم قرار گرفت. ولی در روزهای بعدی حساب های بچه گانه و مرض های نشأت گرفته از افکار سخیف خود را نشان داد. عده ای سعی می کنند تابلویی که از رنگ های مختلف مردم تشکیل شده را در یک رنگ نشان دهند. این، یکی از بدترین چیز هایی است که می توان درباره این کشور انجام داد.
اگر به جای آنکه سعی در کسب کردن دل کسانی را که 90 سال شاهد ظلم حکومت شده و از طرف رژیم کمالیستی به عنوان تهدید در نظر گرفته شده اند، با گفتار های ملی گرایی حرکت کنید و نمادهایی را که رژیم کمالیستی به عنوان ظلم استفاده کرده، به مردم دیکته کنید، این همه حرکت مثبت را هدر خواهید داد. این فرصت را که به لطف خداوند ایجاد شده، هدر خواهید داد. اگر دل کسانی را که در 90 سال گذشته هر گونه ستمی را از حکومت دیدند ولی با این حال از ساعات اولیه کودتا به خیابان ها آمده، جان خود را فدا کرده و در میدان ها در کنار شما قرار گرفته اند، نمی توانید با گفتار مشترک کسب کنید، پس باید بگوییم که وای بر شما و تفکر مریض شما!
حزب مقتدر (عدالت و توسعه) نباید از شکست کودتا سوء استفاده کند، به جای آن باید از این یکپارچگی ملت استفاده کرده و در این زمینه تلاش کند. این زمینه، زمینه ای است که می توان برادری از بین رفته را دوباره تأسیس کرده و آینده کشور و برادری اقشار مختلف را روی ستون های محکم قرار داد. دولت با قدرتی که از شکست کودتا و همراهی اقشار مختلف به دست آورده، به دنبال تأسیس عدالت با دادن حقوق کسانی که از گروه گولن و دولت پشت پرده ظلم دیده اند، باشد. اگر این طوری نکند مشکلات حل نمی شود و اگر برادری و وحدت اجتماعی حاصل نشود و حکومت و مردم آشتی نکند، احتمال کودتا در این کشور همواره وجود خواهد داشت.
بار دیگر سر همه ما سلامت باشد. خداوند دوباره ما را شاهد چنین روز هایی نکند و ما را از کسانی قرار دهد که عبرت می گیرند.

Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.