صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی

از فدایی های محبت تا گروه نفرین شده

29-07-2016 12:11
آنها خود را فداییان محبت نامیده بودند و این مسیر را می پیمودند. همان گونه که در نظر گرفته بودند توجه مردم را نیز به روی خود جذب می کردند.


 اگرچه اسلام نرم که به انسان ها معرفی می کردند مورد قبول گروه های موحد مثل ما نبود ولی با سبک زندگی داخل کشور همپوشانی داشت. در نتیجه مردم می پذیرفتند.

بیشتر به زمینه آموزش و جوانان تمرکز داشتند. به همین دلیل برای خانواده هایی که به فکر آینده فرزندان خود بودند، جاذبه داشتند.

هر یک از آنها با عبادت خود، با ظاهر خود، با پوشش خود و با تلاش خود در این راه، فداییان محبت بودند.

بگذارید واضح بگویم؛ هیچ گروه اسلامی در ترکیه به اندازه آنها مورد قبول مردم نشده، از هیچ گروهی این قدر تقدیر نشده بود.

روزنامه و مجله هیچ گروهی تا این حد فروش نداشت، هیچ شبکه تلویزیونی در این حد بیننده نداشت، از هیچ انجمن و تشکل تا این حد حمایت نشده بود. چیزی نمانده بود که المپیادهای زبان ترکی (در این المپیاد ها بچه هایی که از سراسر جهان در مدارس گولن تدریس دیده و ترکی آموخته بودند به ترکیه آمده و ترانه خوانی می کردند) را تعطیل رسمی اعلام کنند.

گروه های موحد مثل ما که روابط آنها از جمله رهبرشان را با خارج می دیدند، در ابراز این به دیگران خیلی سختی می کشیدند ولی نمی توانستند کسی را قانع کنند.

ولی در حوادث زیادی از جمله حادثه مرمره آبی (در پی حمله اسرائیل به کشتی آزادی در آبهای آزاد و کشته شدن 9 شهروند ترکیه، گولن اعلام کرده بود که باید از کشور حاکم در آن آبها اجازه گرفته می شد) خداوند چهره واقعی آنها را نمایان کرد. مسلمانان با شعور بعد از هر حادثه فاصله خود را با اینها بیشتر می کرد.

و بالاخره در شامگاه 15 جولای، قریب به اتفاق مردم کشور چهره واقعی آنها را دیده، در مقابل آنها ایستاده و آنها را لعن کردند.

آیا می توانید فکر کنید؟ جامعه ای که تا دیروز به عنوان فداییان محبت شناخته می شدند، در یک شب به جامعه ملعون تبدیل شده بودند.

اگر صدها میلیارد پول داشتیم و آن را در اثبات اشتباه بودن راه آنها خرج می کردیم هرگز نمی توانستیم موفق شویم و هیچ کس را نمی توانستیم متقاعد کنیم.

ولی خداوندی که هر آن که را که بخواهد عزیز می کند و آنکه را که بخواهد ذلیل می کند، در یک شب همه کار را کرد. عده ای را در چشم مردم از اعلای علّیین به اسفل السافلین برد.

اگر بخواهیم واضحتر بگوییم، خداوند به انسان های این کشور رحم کرد و حق را در چشم آنها به عنوان حق، باطل را به عنوان باطل نشان داد.

آنها به همراه رهبر خود چنان مورد حمله لعن ها قرار گرفته و به چنان وضع اسفناک سقوط کرده اند که تاکنون هیچ کس و هیچ قشری در چنین وضعی قرار نگرفته است.

هیچ کودتایی در ترکیه تا این حد مورد لعن و مخالفت مردم قرار نگرفته است.

با وجود تمام زشتی هایی که مرتکب شدند، عاملان کودتای 27 می ماه (1960)، عاملان کودتای 12 مارس (1971)، عاملان کودتای 28 فوریه (1997) در بین مردم حضور پیدا کردند و برخی از آنها حتی شغل خود را ادامه دادند.

و زمانی که درباره آسیب های این کودتا ها صحبت می شود، گفته می شود که هر کدام از آنها کشور را حداقل 10 سال یا 20 سال عقب برده است.

ولی مردم ما به کودتای 15 جولای گولن هرگز این گونه نگاه نکرده است.

هرگز کسی ادعا نکرده که این کودتا کشور را چند سال به عقب خواهد برد.

بلکه همه این را به عنوان مسأله بودن و نبودن برای ترکیه در نظر گرفتند.

همه این را به عنوان مسأله ای برای فروختن ترکیه، تکه تکه شدن ترکیه و تسلیم ترکیه به قدرت های سلطه جو در نظر گرفتند و به همین دلیل تمام مردم ترکیه در مقابل آن قیام کرده و عاملان آن را لعن کردند.

از فداییان محبت تا گروه نفرین شده...

اینکه از امروز چه بلایی بر سر آنها خواهد آمد را می توانیم از کارهایی که آنها در قبال دیگر مرتکب شدند و از نفرین های فتح الله گولن مشاهده کنیم. به نظر میاید تمام نفرین ها به خود آنها باز می گردد.

به خانه هزاران خانواده آتش افتاده است و همچنان خواهد افتاد. هزاران نفر از شخصیت های مهم که تجربه های 40 ساله دارند هم اکنون در زندان ها به سر می برند، هزاران نفر از آنها از کار خود اخراج شده اند، از مقام خود عزل شده اند، معلمان و مأموران از کار خود برکنار شده اند.

بعد از آنکه دیگران را یزید، فرعون، ظالم و دیکتاتور معرفی کردند، خود آنها به عنوان یزید، فرعون و ظالم در نظر گرفته خواهند شد، از امروز این گونه شناخته و اعلام خواهند شد.

همان گونه که مسلمانان جنوب شرق ترکیه را شکنجه کردند (در دهه 90 میلادی، پلیس های وابسته به گروه گولن هزاران مسلمان حزب اللهی را در کردستان ترکیه شکنجه کردند. البته در آن زمان از آنجایی که تمام دستگاه های دولتی و نظامی و رسانه ها در اختیار آنها بود، از حزب الله به عنوان گروه تروریستی یاد می شد.) و مخصوصاً همان گونه که قبلاً بارها گفتیم، همان طور که آنها مسلمانان را در لحظه شکنجه عریان کردند، آنها نیز در مقابل چشمان تمام ترکیه عریان خواهند شد.(البته عده ای از سربازان وابسته به گولن در حین دستگیری بعد از کودتای نافرجام 15 جولای به صورت عریان در مقابل دوربین های تلویزیونی ظاهر شدند.)

آه مسلمانانی را که فقط به دلیل تدریس قرآن به بچه ها زندانی شده و بیش از 20 سال در زندان ها پوسیده اند، همواره روی خودشان حس خواهند کرد.

همان گونه که یک شبه از فداییان محبت به گروه نفرین شده تبدیل شدند، تهمت هایی مثل "وحشت" را که به گروه های دیگر زدند، به خود آنها باز خواهد گشت. به آنها "فتح الوحشت" گفته خواهد شد. (در دهه 90 میلادی شبکه تلویزیونی وابسته به گروه گولن با انتشار اخبار دروغ برای تخریب وجهه حزب الله ترکیه، برای اولین بار آنها را حزب الوحشت نامید و از آن به بعد دیگر رسانه ها نیز از این کلمه استفاده کردند.)


Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.