صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی

تهدید اصلی و دشمن اصلی کیست؟

18-06-2017 16:07
همیشه گفتیم، باز هم خواهیم گفت. تفاوت های مذهبی ما، تفاوت های قومی ما، تفاوت های زبانی ما هرگز نمی تواند دلیلی بر دشمنیمان باشد. این تفاوت ها فقط می توانند غنیمتهایمان باشند. چرا که خدای ما یکیست، کتاب ما یکیست، رهبر ما یکیست، قبله ما یکیست، فقط دوستی و برادری از ما منتشر می شود.


 دشمنان ما فقط و فقط دشمنان خدا و رسول خدا (ص) هستند. به همین دلیل یک دشمن می تواند هم مذهب ما، هم قوم ما باشد. حتی ممکن است که از یک پدر و مادر به دنیا آمده باشیم. همانند آنچه در بدر، احد و خندق بود. ما ممکن است در صورت دشمنیشان با خداوند، پدر، برادر و فرزند خود را در مقابل خود قرار داده و با دوستان خدا که زبانش را نمی دانیم و از قوم و خانواده ما نیست، در یک طرف قرار بگیریم.
گفتیم که بیایید این صفبندی ها را با دو قسمت بخش خدا و دوستان شیطان شکل بدهیم. دشمنان حقیقی تا روز قیامت اینها هستند. همواره سنی، شیعه، عرب، کرد، ترک و فارس دوست خدا بوده، همواره سنی، شیعه، عرب، کرد، ترک و فارس دوست شیطان هم بوده.
ما هرگاه حرف از امت زدیم، عده ای آمدند و گفتند که نه! ما نمی توانیم با فلان مذهب وحدت داشته باشیم! نمی توانیم به اینها برادر بگوییم! امت یک تله است! ما گرفتار این تله نمی شویم! آیا اینها خجالت کشیدند؟ حیا کردند؟
الان دشمنی آل سعود و قطر را چگونه می خواهید بیان کنید؟ آیا مذهب اینها با هم فرق داشت، قومشان فرق داشت، زبانشان یا دینشان فرق داشت؟ آل سعود و هم پیمانانش نشان دادند که طرفداری آنها از شیطان بزرگ کافی نبود، برای تثبیت برادریشان با صهیویسم حاضر هستند برادر خود را نیز خفه کنند.
ولی آیا کسانی که از لحاظ زبانی، قومی و مذهبی با قطر متفاوت بودند، به کمک آنها رفتند.
آیا ترکیه بزرگترین ضربه را از یک سازمان سنی نما نخورد؟ آیا این سازمان، در ترکیه و جهان بزرگترین دشمن شیعه نبود؟ کدام شیعه آسیبی که فتح الله گولن به سنی ها زد را زده است؟ طوری شده که دیگر هیچ جماعتی در ترکیه نمی تواند خود را جماعت معرفی کند، اینها چنان فرصتی به دشمنان اسلام دادند که چنین فرصت طلایی صد سال یک بار دست دشمن می افتد.
امروز جهان تشیع، آسیبی که از یاسر حبیب و هم فکرانش (که شیعه ها آنها را "شیعه انگلیس" نامیده اند) دیدند را از وهابیت ندیدند. واضح است که ضربه ای که "شیعه انگلیس" به پیکره وحدت اسلامی وارد می کند، بزرگ ترین خطر برای تشیع است. شیعه لندنی که حکم یک چاقوی زهر آلود را دارد، از تکفیر میانه روترین علمای شیعه دریغ نمی کند. پس بزرگ ترین خطر برای شیعه، باز هم از خود شیعه هاست.
آیا آنچه که تسنن اخوانی از سیسی کشید، تسنن حماس از فتح کشید، تسنن آناتولی (ترکیه) از کودتاچیان (که معلوم نیست از کجا آمدند) کشید، تسنن بنگلادش از حسونا کشید و مردم سنی عراق از صدام کشیدند، از شیعه کشیدند؟
یا اینکه آیا آنچه کرد ها از اوجالان و اینونو کشیدند، از ترک ها کشیدند؟ اگر دشمنی را در قومیت ببینید، جنگ حزب الله با پ.ک.ک و دعوای قطر-سعودی را کجا قرار می دهید؟
همان قدر که ندیدن دشمنی که در تیررس آن قرار گرفته ای و هدف گرقتن نقطه ای که دشمن در آن قرار نگرفته احمقانه است، به همان اندازه نیز کنار گذاشتن طاغوت هایی که بلای سرمان شده و ما را سرکوب کنند و جنگیدن با دشمنان احتمالی احمقانه است.


 

Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.