صوت و تصویرفرهنگسلامتاجتماعیعلم و دانشبین المللمنطقهترکیهایرانصفحه اصلی

مزارع مرگ در موصل، رقه و یمن

01-08-2017 09:57
دشمنان اسلام و مزدوران آنها برای ایجاد مشروعیت در موصل، رقه و یمن دست به دسیسه های مختلفی می زنند. این ظالمان در عراق و سوریه قتل عام های خود را به بهانه داعش مرتکب می شوند.


 دشمنان اسلام و مزدوران آنها برای ایجاد مشروعیت در موصل، رقه و یمن دست به دسیسه های مختلفی می زنند. این ظالمان در عراق و سوریه قتل عام های خود را به بهانه داعش مرتکب می شوند. از داعش به عنوان آچار فرانسه استفاده می کنند. نام هر گونه عملیات خبیث، "مبارزه با داعش" شده است. بدین ترتیب هیچ کسی جرئت مخالفت با این عملیات های خبیث را ندارد. زیرا ترس از این دارند که نامشان در کنار داعش ذکر شود. برنامه آنها بدین شکل است. در این راستا، کشتار هایی که در عراق مرتکب شدند حد و حساب ندارد. در رودخانه ها به جای ماهی اجساد انسان ها شنا می کند. از طرف دیگر در سوریه، ی پ گ (یگان های مدافع خلق) تحت حمایت نیروهای ائتلاف منطقه را به کشتارگاه تبدیل کرده است. تعداد غیر نظامیانی که شکنجه و یا کشته می شوند مشخص نیست. رقه به مزرعه مرگ تبدیل شده است. هر چه باشد اینجا پایتخت داعش اعلام شده بود، کسی نمی تواند اعتراض کند. به همین دلیل هر گونه ظلم و قتل عام در این شهر، معتبر است. با اینکه ده ها هزار غیر نظامی وحشیانه کشته می شوند، صدایی از کسی شنیده نمی شود.
عربستان سعودی نیز برای پوشش قتل عام های خود در یمن دست به بهانه جدیدی زده است. در پی عملیات های سعودی در یمن هزاران غیر نظامی جان باختند و یک فاجعه انسانی به وجود آمد. یک قحطی و بیماری واگیردار همه کشور را در بر گرفت. هزاران نفر از جمله کودکان، به دلیل بیماری و گرسنگی جان باختند و همچنان نیز می میرند. سعودی برای پوشش تمام این جنایت های غیر انسانی، دست به دامن دروغی زده است: موشک هایی که از یمن به کعبه شلیک می شوند. بسیاری از رسانه های خبری نیز این دروغ را پوشش دادند. در چارچوب عملیات های عربستان سعودی و در پی پاسخ گروه های یمنی به حملات آنها، نام این پاسخ ها را "حمله به کعبه" نهادند. اهداف این موشک ها هر چه که باشد آن را در رسانه ها موشک های شلیک شده به کعبه معرفی کردند. البته چون سیستم دفاعی سعودی آنها را در هوا منهدم کرد، ناگهان به تبدیل به قهرمانان امت(!) شد. عربستان سعودی که نام آن با خیانت به امت اسلامی مترادف است، ناگهان به محافظ امت(!) و قهرمان امت(!) تبدیل شد.
خلاصه هر ظالمی برای معصوم جلوه دادن ظلم خود، بهانه هایی برای خود دارد.
اینکه یک حرکت سیاسی و یا جنبشی در یک منطقه حاکم باشد و یا از یک مذهب خاصی باشد، دلیلی بر انجام هر گونه عملیات در آن منطقه نمی شود. تخریب شهر ها و عبادت گاه های ما قابل قبول نیست. کشتن زنان و کودکان ما و یا کشته شدن آنها با قحطی و بیماری، هیچ بهانه ای ندارد. توهم ظالمان نباید کد های ذهنمان را تغییر دهد. اذهان خود را نباید زمینه ای مناسب برای عملیات ظالمان قرار دهیم.
به عنوان مسلمانان همواره باید در مقابل ظلم های سراسر جهان اسلام باشیم. اصل و اساس ما باید بر این باشد. مخالفت با یک ظالم و طرفداری از ظالم دیگر، دورویی و بی اساسی است. اینکه به دلیل منافع سیاسی، در مقابل بعضی از ظالم ها کور، کر و لال باشیم، هیچ توجیهی ندارد. ظلم از هر که باشد، باید در مقابل آن ایستادگی کنیم.

Haberleri Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.